Mistrzostwa Gminy Trzemeszno w piłce ręcznej – Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Share Button

W dniu dzisiejszym w hali OSiR, odbyły się zawody w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców klas VII szkół podstawowych oraz klas II, III szkół gimnazjalnych. Zawody zostały rozegrane w ramach XIX Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Udział w zawodach wzięło 7 drużyny – 4  chłopięce: SP nr 1 w Trzemesznie, Gimnazjum w Trzemesznie, Gimnazjum w Trzemżalu oraz Gimnazjum w Kruchowie oraz 3 drużyny dziewczęce: Gimnazjum w Trzemesznie, Gimnazjum w Trzemżalu oraz Gimnazjum w Kruchowie. Zawody zostały rozegrane systemem “każdy z każdym”.

Wśród dziewcząt najlepszą drużyną okazały się dziewczyny z Gimnazjum w Trzemesznie, które pokonały Trzemżal 3:1 oraz Kruchowo 2:0. II miejsce zajęło Gimnazjum z Kruchowa pokonując Trzemżal 2:1.

Wśród chłopców I miejsce zajęło również Gimnazjum z Trzemeszna. Wysoko pokonali swoich rywali: SP nr 1 6:2, Trzemżal 10:1, Kruchowo 4:0.

Zawody ukończyli z taką samą ilością pkt. Kruchowo oraz SP nr 1 (3 pkt.), jednakże bilans bramkowy zadecydował o II miejscu SP nr 1 i III Gimnazjum w Kruchowie. IV miejsce zdobyło Gimnazjum z Trzemżala.

Gimnazjum w Trzemesznie będzie reprezentować naszą gminę w Mistrzostwach Powiatu Gnieźnieńskiego. Życzymy powodzenia 🙂