Festyn rodzinny w Kamieńcu

Share Button

23 lipca 2017r. odbył się Festyn rodzinny w Kamieńcu z okazji 295 rocznicy rozpoczęcia budowy Kościoła p.w. św. Jakuba Większego. Festyn poprzedziła uroczysta msza św., która odbyła się na placu parafialnym. Po mszy przygotowano dla uczestników imprezy wiele atrakcji. Ponieważ piękny teren, na którym odbył się festyn znajduje się nad Jeziorem Kamienieckim, można było korzystać z przejażdżek motorówkami, żaglówkami, rowerkami wodnymi oraz kajakami. Podczas festynu odbył się koncert młodych artystów z gminy Trzemeszno. Na scenie pojawili się soliści, a także zespół muzyczny rodzeństwa Kubackich z Gołąbek. Poza tym przygotowano zabawy animacyjne dla dzieci, malowanie twarzy, doświadczenia chemiczne przeprowadzone przez studentki Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy czy możliwość zrobienia sobie śmiesznych zdjęć w Fotobudce. Podczas festynu odbył się także na boisku plażowym czwarty już w tym roku turniej piłki siatkowej drużyn sołeckich. Po raz kolejny turniej wygrała para z Kruchowa, w zmienionym składzie (Kamil Wilczura, Mariusz Żabiński). II miejsce wywalczyły tym razem młode zawodniczki z Niewolna (Julia Stablewska, Klaudia Lisiecka) i III miejsce zajęli równie młodzi zawodnicy z Popielewa ( Krystian Staszewski, Adam Nowakowski). Drużyny te otrzymały puchary ufundowane przez sołectwo Kamieniec.
Podczas festynu można było skosztować kiełbasy z grilla, chleba ze smalcem, ciast przygotowanych przez sołectwa Kamieniec i Kruchowo.
Dzięki uprzejmości Parafii p.w. św. Jakub Większego w Kamieńcu oraz sołectwa Kamieniec-Dysiek, przeprowadzono podczas festynu zbiórkę dla 17-letniej Natalii z Kruchowa na podjazd dla wózka inwalidzkiego. Udało się zebrać niebagatelną sumę 4.725,95 zł., za co darczyńcom bardzo dziękujemy.
Organizatorzy i partnerzy: Parafia p.w. św. Jakuba Większego w Kamieńcu, Sołectwo Kamieniec-Dysiek, Urząd Miejski Trzemeszna, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Trzemesznie, Stowarzyszenie TERAZ, Stowarzyszenie pod Żaglami, Krzysztof Czarnecki, Społeczna Straż Rybacka Powiatu Gnieźnieńskiego, Sołectwo Kruchowo, Stacja Kontroli Pojazdów “Drzewiecki Mobile”, OSP Trzemeszno, OSP Trzemżal, Remondis AquaTrzemeszno, CKW Magnolia.

GALERIA:

https://photos.app.goo.gl/5n7FYFZzKqtffAoV2