Festyn rodzinny oraz turniej piłki siatkowej plażowej w Ławkach.

Share Button

W minioną niedzielę w Ławkach odbył się festyn rodzinny oraz turniej piłki siatkowej plażowej. Mimo, że impreza była planowana na sobotę i z powodu złej aury została przeniesiona na następny dzień, frekwencja dopisała zarówna podczas festynu jak i turnieju. Plac przed świetlicą w Ławkach wypełniony był po brzegi. Sołectwo Ławki na czele z Sołtysem Wojciechem Jurgońskim zadbało aby nikt się nie nudził. Można było obejrzeć występy artystyczne: mini koncert rodziny Kubackich z Gołąbek, piosenki wykonane przez uczniów ZS w Kruchowie oraz występy taneczne świeżo powstałej formacji tanecznej “LALA DANCE” prowadzonej przez Panią Danutę Kubiak. Poza tym były także sportowe niespodzianki: pokaz karate Akademii Karate Tradycyjnego z Lubrańca w wykonaniu Loretty i Oskara Czarniak oraz konkurencje sportowe indywidualne i grand prix rodzinne – przeciąganie liny, skoki w workach, tor przeszkód czy bieg na baranach. Dla najmłodszych zwycięzców przygotowane były upominki a w grand prix rodzinnym można było zdobyć puchar za pierwsze 3 miejsca. I tutaj drużyny z Ławek nikomu nie dały złudzeń co do tego kto jest najlepszy ponieważ wszystkie puchary trafiły do miejscowych rodzin:
I MIEJSCE Karol i Monika Diupero
II MIEJSCE Łukasz i Gabrysia Brzewińscy
III MIEJSCE Bartosz i Nikola Suchta
W konkurencji indywidualnej strzały na bramkę celnościową okazały się lepsze dziewczyny, ponieważ dwa miejsca na podium należały do nich:
I MIEJSCE Magdalena Szmyt
II MIEJSCE Oliwier Krysiński
III Miejsce Weronika Witek.
Podczas festynu dużym zainteresowaniem cieszyły się przejażdżki bryczką, którą prowadził Pan Marek Lisiecki. Każdy mógł poczęstować się darmową kiełbaską z ogniska, ciastami przygotowanymi przez gospodarzy a najmłodsi tym co lubią najbardziej czyli watą cukrową, lodami i innymi słodyczami. Wszystkie te atrakcje odbywały się w towarzystwie żywej maskotki Myszki Miki 🙂
Gdy festyn zabawiał swoich gości, na boisku obok rozgrywał się turniej piłki siatkowej plażowej sołectw gminy Trzemeszno. Turniej rozgrywany jest w formie Grand Prix. Był to drugi turniej, w którym udział wzięło 9 drużyn: 2 x Niewolno, 2x Kruchowo, 2 x Ławki, Miaty, Gołąbki oraz Popielewo. Po raz drugi I miejsce wywalczyła drużyna męska z Kruchowa (Kamil Wilczura i Miłosz Kędzierski), II miejsce należało do gospodarzy czyli Ławek (Artur Jurgoński oraz Dawid Witek), i III miejsce wywalczyły po raz drugi dziewczyny z Niewolna (Julia Stablewska i Klaudia Lisiecka). Do tych drużyn trafiły puchary ufundowane przez Burmistrza Trzemeszna Krzysztofa Derezińskiego.
Podsumowaniem całego festynu było wręczenie nagrody dla najbardziej aktywnej rodziny w Ławkach – rodziny Diuper. Nagrodą był rower ufundowany przez Radnego Rady Miejskiej Trzemeszna Tadeusza Pawlaka.
Organizatorzy oraz partnerzy festynu i turnieju: Sołectwo Ławki, KGW Ławki, OSP Ławki, Gmina Trzemeszno, Stowarzyszenie TERAZ, OSiR w Trzemesznie, Tadeusz Pawlak RRM Trzemeszna, Marek Lisiecki, AVACO ŁAWKI, PBS w Trzemesznie.

Turniej został przeprowadzony dzięki wsparciu dla rozwoju sportu  realizowanego w ramach zadania pn.: wspieranie organizacji imprez o charakterze rekreacyjno – sportowym dla mieszkańców gminy Trzemeszno.

GALERIA:

https://goo.gl/photos/dXXWdsakKMz72Ypk7