XVIII Otwarte Mistrzostwa Gminy Trzemeszno w tenisie stołowym

Share Button

 

Mistrzostwa odbyły się 1 maja w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Trzemesznie. Organizatorami turnieju byli: Urząd Miejski Trzemeszna, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Trzemesznie, Trzemeszeńskie Towarzystwo Sportowe oraz  Szkolne Koło Sportowe działające w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie. Zawody przeprowadzili: Agnieszka Mikołajewska – sędzia główny, oraz Aleksander Hanczewski-  sędzia  pomocniczy.

W mistrzostwach wzięło udział 66 zawodników i zawodniczek. Poziom zawodów był bardzo wysoki. Przyjechali reprezentanci z najbliższych okolic jak i z odległego Poznania, Konina, Bydgoszczy, Żnina, Biskupic, Węglewa, Gozdanina, Rogoźna, Lubonia, Środy Wkp, Miłosławia, Opalenicy, Nekli, Puszczykowa, Komornik, Rojewa…..

Turniej został rozegrany, jak zwykle w Trzemesznie, systemem grupowym, więc każdy miał okazję rozegrać co najmniej kilka meczy; po zakończeniu fazy grupowej rozgrywki finałowe  były rozgrywane systemem pucharowym.  Zawodnicy rywalizowali w 4 kategoriach – 1 żeńskiej, 2 męskich i 1 mieszanej.

Zawodnicy, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w poszczególnych kategoriach otrzymali pamiątkowe puchary. Za zajęcie I miejsca – Puchar Burmistrza Trzemeszna Krzysztofa Derezińskiego, za II miejsce Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Trzemeszna Sławomira Peno, za III miejsce Puchar Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Trzemesznie Mariusza Kowalczyka. Puchar dla najlepszego zawodnika z  Gminy Trzemeszno ufundowany przez Burmistrza  Trzemeszna otrzymała Daria Skulska.

WYNIKI TURNIEJU W POSZCZEGÓLNYCH KATEGORIACH

            Kobiety- open – 6 zawodniczek

 1. Anna Jędrzejewska ( Świerkówiec)
 2. Ewa Orłowska ( Środa Wielkopolska)
 3. Daria Skulska ( TTS Trzemeszno)                                                

            Zawodnicy i zawodniczki szkoła podstawowa – 7 zawodników i zawodniczek

 1. Mateusz Przybylski ( Rogoźno)
 2. Jakub Wężowski ( Opalenica)
 3. Miłosz Kaniewski ( Trzemeszno)

          Mężczyźni do 50 lat – zawodników31

 1. Mateusz Lisiecki ( Gościeszyn)
 2. Sławomir Rodziewicz ( Poznań)
 3. Krzysztof Katafiasz ( Słupca)

Mężczyźni 50 lat i starsi -22 zawodników

 1. Zbigniew Lisiecki (Stęszewice)
 2. Jacek Waskowski ( Poznań)
 3. Andrzej Nawrocki ( Konin)